Program Leonardo da Vinci, Erasmus+


     

Witaj na stronie opisującej praktyki zagraniczne realizowane w ramach
projektów Leonardo  a Vinci a obecnie w ramach projektu Erasmus+. 

 
                 

 

Aktualne artykuły z praktyk zagranicznych 2017

znajdziesz w zakładce Aktualności

Wycieczka do Wenecji

Szczegóły

   W ramach programu kulturowego, w czasie praktyk zagranicznych w Rimini klas III TOT i III THŻ, 27 maja odbyliśmy wycieczkę do Wenecji. Po przyjeździe autobusem i przejściu do portu płynęliśmy statkiem. Na początku pobytu dostaliśmy czas wolny na spacer po "sercu" Wenecji. Następnie spotkaliśmy się z panią przewodnik, dostaliśmy tour guide i zaczęliśmy zwiedzanie Wenecji w pigułce. Mieliśmy okazję usłyszeć kilka ciekawostek o tym mieście oraz poznać najważniejsze zabytki, takie jak Pałac Dożów, Plac Św. Marka, Bazylikę Św. Marka, Most Westchnień, który łączy Pałac Dożów z więzieniami tego pałacu, Wieżę Zegarową, Canal Grande oraz Most Rialto.

   Oprócz setek mostów i wody dookoła, Wenecja to przepiękne miejsce warte uwagi i zobaczenia. Myślę, że w naszych głowach to włoskie miasto zostanie na długo i będziemy je wspominać za każdym razem z wielką dozą sympatii oraz uśmiechu na twarzy.

 

Aleksandra Samborska, III TOT

Zakończenie praktyki – ADIóS MALAGA

Szczegóły

 

Minęły cztery  tygodnie. Praktyka w Maladze dostarczyła nam wspaniałych wrażeń. Dużo się nauczyliśmy, odpoczęliśmy, poznaliśmy przyjaznych ludzi, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. W uznaniu naszych zasług otrzymaliśmy „Certyfikaty” – zostały wręczone w firmie TRIBEKA.

 

Wracamy szczęśliwi i opaleni, chociaż trudno było nam się rozstać – niejednokrotnie uroniliśmy łezkę. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy

Opracowały: E. Gwiazda, G. Serafin

Zwiedzamy zabytki i muzeum w Maladze

Szczegóły


Pobyt na praktyce zawodowej w Maladze w ramach programu Erasmus+ jest okazją do poznania zabytków i kultury hiszpańskiej i europejskiej. Przyczynia się do otwartości uczestników projektu na odmienne obyczaje i kulturę, co może mieć pozytywny wpływ na umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

 

Czytaj więcej: Zwiedzamy zabytki i muzeum w Maladze

Kolejna grupa uczniów z TOT i THŻ na praktyce zagranicznej

Szczegóły

W niedzielę 14 maja 2017 roku kolejna grupa 31 uczniów z trzecich klas, uczących się w trzech zawodach: technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik żywienia oraz  dwie nauczycielki  naszej szkoły wyjechało na praktykę zagraniczną w ramach projektu Erasmus+.

Praktykanci przebywają we Włoszech - w Rimini i uczą się zawodu pracując w biurach turystycznych, hotelach i restauracjach. W wolnym czasie poznają zabytki i kulturę włoską. W programie kulturowym jest również wycieczka do Wenecji i San Marino.

Obecnie na miesięcznych praktykach zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech przebywa 78 uczniów i 6 nauczycieli.

                                                                                                Koordynator projektu Adam Hubicki

 

 

Widzieliśmy Afrykę – zwiedzamy Gibraltar

Szczegóły

Pozdrowienia z praktyki w Maladze – pracujemy, plażujemy i zwiedzamy.

  

 W sobotę w ramach programu kulturowego pojechaliśmy na Gibraltar – brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki. Pogoda była piękna więc widzieliśmy w oddali marokańskie wybrzeże Afryki. W trakcie wycieczki podziwialiśmy przepiękne widoki i zwiedzieliśmy krasową jaskinię Św. Michała z niesamowitymi stalagmitami i stalaktytami.

 Jednak największą atrakcją były Magoty gibraltarskie, które żyją na wolności i przechadzają się swobodnie wśród turystów.

POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEJ STOLICY COSTA DEL SOL

 

  W czasie wolnym przechadzaliśmy się malowniczymi uliczkami magicznego miasteczka Gibraltar. Wycieczka była bardzo udana; wróciliśmy do Malagi pełni niesamowitych wrażeń.

 

Ewelina Gwiazda i Grażyna Serafin

Praktyka w Maladze – pracujemy i wypoczywamy

Szczegóły

   To już tydzień jak jesteśmy na praktyce w Maladze. Hiszpanie są bardzo przyjaźni. W rodzinach hiszpańskich uczniowie czują się świetnie, a w pracy nie mają problemów z porozumiewaniem się. Praktykanci uczą się wielu nowych rzeczy – w zakładach gastronomicznych przygotowują hiszpańskie potrawy; w przepięknym parku dbają o roślinność śródziemnomorską.

   Mile spędzamy również wolny czas. W sobotę płynęliśmy katamaranem popijając bezalkoholowe Mojito. Życie jest piękne zwłaszcza w słonecznej Maladze.

 POZDROWIENIA ZE SŁONECZNEGO WYBRZEŻA COSTA DEL SOL 

 

Opracowały: Ewelina Gwiazda i Grażyna Serafin

Kolejny milion przyznany szkole w konkursie na projekty programu Erasmus+

Szczegóły

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach akcji 1– Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenie zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2017.

Wniosek naszej szkoły, dotyczący projektu „Development of vocational skills during training abroad”, został zatwierdzony do realizacji na pierwszym miejscu pod względem wielkości budżetu, wynoszącym ponad 271 000 euro. Na konkurs złożono 833 wnioski, spośród których tylko 217 zostało zatwierdzonych do realizacji.

W ramach wygranego projektu w przyszłym roku szkolnym na miesięczne praktyki zagraniczne do Anglii, Włoch, Niemiec i Hiszpanii wyjedzie prawie stu uczniów.

          Koordynator projektu  Adam Hubicki

Praktyki w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii rozpoczęte!

Szczegóły

    W sobotę 29 kwietnia  47 uczniów naszej szkoły wyjechało na miesięczne praktyki zawodowe do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W Maladze praktyczną naukę zawodu rozpoczęła młodzież ucząca się zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik architektury krajobrazu. Druga grupa, składająca się z uczniów technikum informatycznego oraz fototechnika  udała się do Plymouth.

   Oprócz zdobywania nowych umiejętności zawodowych uczniowie poznają też  zabytki i kulturę regionów, w których przebywają. Ważnym elementem pobytu jest również zwiększenie kompetencji posługiwania się językiem obcym.    Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele szkoły. Kształcenie za granicą jest realizowane w ramach projektu w programie europejskim Erasmus+.

 

                                                                                                Koordynator projektu Adam Hubicki

Estamos en Málaga

Szczegóły

   

   Klasa III Ż i dwóch uczniów z klasy III TK rozpoczyna praktykę w hiszpańskiej Máladze. Uczniowie technikum żywienia będą pracowali w restauracjach, a chłopcy z technikum krajobrazu będą upiększali tereny zielone w parkach. Wczoraj Málaga powitała nas deszczową pogodą, ale dzisiaj było pięknie i słonecznie. Korzystaliśmy z uroków nadmorskiej plaży i pięknego centrum Málagi. Opiekunkami młodzieży są Pani Ewelina Gwiazda i Pani Grażyna Serafin.

POZDRAWIAMY ZE SŁONECZNEJ MALAGI

 

Opracowały: G. Serafin i E. Gwiazda

 

Delegacja Heskiego Związku Regionalbauernverband Starkenburg i banku Die Kreissparkasse Groß-Gerau

Szczegóły

   W lutym 2017 roku nasza szkoła gościła przedstawicieli Heskiego Związku Rolników Starkenburg i banku Die Kreissparkasse z Groß-Gerau. Było to kolejne spotkanie związane z obchodami 10-lecia współpracy z partnerami z Niemiec w zakresie organizowania praktyk zawodowych uczniów naszej szkoły w Hesji.

   Regionalny Związek Rolników „Starkenburg“ działa od 2004 roku i powstał z połączenia działających dotychczas powiatowych związków rolników z 5-ciu powiatów: Bergstraße, Darmstadt-Dieburg, Groß-Gerau, Odenwald i Offenbach. Zrzesza ponad 3900 rolników, którzy oprócz produkcji roślinnej i zwierzęcej zajmują się produkcją warzyw i owoców, a także winorośli. Wśród członków związku byli: największy producent truskawki (ponad 80 ha) i szparagów (ponad 100 ha) oraz właściciel gospodarstwa nasiennego, który na 600 hektarach produkuje materiał siewny zbóż, u któtych uczniowie z technikum agrobiznesu odbywają praktyki zawodowe.

Czytaj więcej: Delegacja Heskiego Związku Regionalbauernverband Starkenburg i banku Die Kreissparkasse Groß-Gerau

   
© ALLROUNDER