Witaj na stronie startowej
Praktyka zawodowa we Włoszech - Rzym 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Hubicki   
wtorek, 09 lipca 2013 16:03

Praktyka uczniów technikum architektury krajobrazu – Rzym 2013

Od 21 kwietnia do 19 maja 2013 roku po raz pierwszy 19 uczniów naszej szkoły w ramach projektu Leonardo da Vinci odbywało 4-tygodniową praktykę zawodową w Wiecznym Mieście.

Uczniowie rozwijali swoje umiejętności zawodowe w firmach zajmujących się terenami zielonymi stolicy  oraz w antycznych ogrodach rzymskich. Praktykanci pracowali w czterech instytucjach: Comune di Roma Servizio Giardini, Casa del Giardinaggio, Horti di Veio oraz w historycznym ogrodzie na terenie Instytutu Kultury Francji Villa  Medici Accademia di Francia.

Młodzież zdobyła nowe doświadczenia zawodowe, ucząc się m.in. uprawy i rozpoznawania gatunków roślin klimatu śródziemnomorskiego, projektowania i pielęgnowania ogrodów antycznych, upiększania miejsc zabytkowych i turystycznych. Praktykanci poznali zasady funkcjonowania firm włoskich, organizację pracy, rozwinęli swoje umiejętności interpersonalne przebywając w środowisku międzynarodowym.

Uczniowie mogli doskonalić język angielski i włoski, poznali zwyczaje mieszkańców, kosztowali smaków kuchni włoskiej. Poza pracą praktykanci brali udział w bogatym programie kulturalnym, zwiedzając i podziwiając zabytki Rzymu, a także imponujące ogrody fontann w Tivoli i park narodowy Villa Gregoriana.


Grupa praktykantów z opiekunkami

Inne artykuły związane z praktyką w Rzymie:

Praktyki zawodowe w Anglii, Niemczech i Rzymie

Praktyka w Rzymie - zdjęcia Małgorzaty Szrajber

Saluti da Roma, czyli pozdrowienia z Rzymu!

Praktyka Rzym - maj 2013 - galeria zdjęć

Poprawiony: wtorek, 09 lipca 2013 16:17
 
Saluti da Roma, czyli pozdrowienia z Rzymu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Hubicki   
piątek, 03 maja 2013 10:35

Od tygodnia grupa 19 praktykantów przebywa W Rzymie w ramach programu Leonardo da Vinci. Pierwsze kontakty z pracodawcami, tydzień pracy, no i.. pierwsze zachwyty Wiecznym Miastem za nami. Uczniowie z klas III TK (16 osób) i  II TK (3 osoby) pracują w czterech oddalonych od siebie miejscach Rzymu. W Casa del Gardinaggio pracują cztery uczennice. Jest to ogromny ogród, w którym hoduje się i przygotowuje do rozsady rośliny dla wielu zielonych obszarów w Rzymie, prowadzone są także zajęcia edukacyjne dla dzieci, które uczy się podstawowych prac związanych z uprawą i pielęgnacją roślin. Kolejna grupa zatrudniona jest w Villa Medici, historycznym ogrodzie należącym do Ambasady Francuskiej. Praktykantki uczą się pielęgnować cenne gatunki roślin, dbać o zachowanie wieloletniej tradycji funkcjonowania ogrodu w niezmiennym kształcie. Trzecia grupa pracuje w Horti di Veio, czyli wielkiej szkółki, w której hoduje się, przygotowuje do sprzedaży i sprzedaje rośliny do zagospodarowania terenów zielonych. Ostatnia grupa pracuje w Comune di Roma, czyli odpowiedniku zakładu zieleni miejskiej. Wszyscy uczniowie podkreślają wielką życzliwość pracowników, familijną atmosferę i międzynarodową "mieszankę" językową, dzięki której możliwe jest "porozumienie bez barier".

 

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 17:22
Więcej…
 
Wycieczka do Eden Project PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Świątek   
czwartek, 21 czerwca 2012 20:42

images/stories/ldv01/ldvw01.jpgimages/stories/ldv01/ldvw03.jpgimages/stories/ldv01/ldvw04.jpg

 

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 17:25
Więcej…
 
Wycieczka do parku wodnego MIRAMAR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grząyna Serafin   
piątek, 03 maja 2013 10:47


W niedzielę, 28 kwietnia, uczniowie przebywający na praktyce w Hesji pojechali na wycieczkę do parku wodnego w Weinheim. Spędzili tam 4 godziny korzystając z wszelkich dostępnych rozrywek: basenów otwartych i krytych, zjeżdżalni, sauny. „Miramar” to bardzo duży kompleks, ładnie położony i wspaniale wyposażony. Co roku nasi praktykanci korzystają z tej rozrywki, którą organizuje Pan Peter Gheorgean. Uczniowie mile spędzili czas, mieli możliwość wymiany doświadczeń zdobytych w swoich miejscach pracy, w których pracowali w ubiegłym tygodniu; zabawa była bardzo udana. Pod wieczór praktykanci zostali przewiezieni do swoich hoteli, Za tydzień, który minie bardzo szybko,  znowu wszyscy się spotkamy na kolejnej wycieczce.

G. Serafin

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 17:21
 
Praktyka techników architektury krajobrazu w Wielkiej Brytanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Hubicki   
wtorek, 14 sierpnia 2012 13:33

W czerwcu 2012 r. dziewięciu uczniów klasy technikum architektury krajobrazu pod opieką nauczyciela p. Dariusza Świątka odbyła miesięczną praktykę zawodową w portowym Plymouth w południowo-zachodniej Anglii. Pobyt młodzieży odbywał się w ramach projektu w europejskim programie mobilności Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Uczniowie pracowali w kilku ogrodach w malowniczej Cornwalii, gdzie nauczyli się nowych metod uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych, projektowania terenów zielonych oraz obsługi maszyn i urządzeń stosowanych w ogrodnictwie. Praktykanci poznali też specyficzne rośliny w zabytkowych ogrodach, do których należy bardzo duży, prawie 300 hektarowy ogród Antony House oraz 10 hektarowy Saltram House. Młodzież zwiększyła swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim oraz poznała kulturę i obyczaje panujące wśród Anglików. Uczestniczyła w wycieczkach do Londynu i Eden Project.

 

Poprawiony: niedziela, 08 grudnia 2013 17:23
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
RocketTheme Joomla Templates